facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Accord

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Accord

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 24 jun 2022 17:27

In to povrh tega še z osnovnim paketom opreme in samo s sprednjim pogonom :)

Počasi prehajamo v čase par-nepar in čase ko si dobil za rabljenega celo več kot za novega ; tisti ki tega ne razumete hitro povprašajte svoje stare starše

Pa še zanimiv prispevek kako pogledati Accord R20
https://www.youtube.com/watch?v=qP7FOAYXL3U
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Gregg » 02 jul 2022 07:29

Lep pozdrav vsem skupaj. Že nekaj časa si želim lastiti Accorda in zdaj se mi je končno odprla priložnost. Glede na res malo ponudbo na našem trgu, moraš res biti hiter in v nizkem štartu, da prideš do dobrega avta. Letno prevozim med 10k-12k kilometrov, tak da se bolj nagibam k bencinarju. Nekak se mi zdi, da je to premalo število kilometrov za dizla. Kakšna je kaj "realna" vrednost letnikov tam neki 2008? Na kaj moram biti še pozoren pri nakupu? Za vse nasvete se vam v naprej zahvaljujem!

Slej ko prej se vam bom pridružil, ker ne gledam več drugih znamk :D
Uporabniški avatar
Gregg
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 02 jul 2022 09:50

Gregg je napisal/-a:Lep pozdrav vsem skupaj. Že nekaj časa si želim lastiti Accorda in zdaj se mi je končno odprla priložnost. Glede na res malo ponudbo na našem trgu, moraš res biti hiter in v nizkem štartu, da prideš do dobrega avta. Letno prevozim med 10k-12k kilometrov, tak da se bolj nagibam k bencinarju. Nekak se mi zdi, da je to premalo število kilometrov za dizla. Kakšna je kaj "realna" vrednost letnikov tam neki 2008? Na kaj moram biti še pozoren pri nakupu? Za vse nasvete se vam v naprej zahvaljujem! Slej ko prej se vam bom pridružil, ker ne gledam več drugih znamk :D

jaz ti lahko povem, da sem s tem modelom v zadnjih 6.letih naredil dobrih 120k km in vse kar lahko poročam so redni servisi, ki jih delam med cca.12,5 in max 15k km, gume zimske/letne, bencin (aja akumulator sem do-sedaj mislim da 1x menjal :)) in to je to :). Če boš našel dobro ohranjen avto, ki je bil redno vzdrževan, če imaš možnost, da ga h komu ki se spozna na Honde zapelješ v preventivni pregled, potem s tem avtom ne moreš kaj veliko zgrešiti. Za moje pojme se za tak star avto/model pelje vrhunsko (udobje), če pa sedaj primerjaš z novodobnimi turbaki pa to ne smeš gledati/primerjati, ker gre pač za klasični atmosferski motor, ki pa je po drugi strani dejansko bulletproof. Generalno gre za odličen družinski avto, ki se pelje (udobje/lega) zelo dobro in ti daje zanesljivost. Cene trenutno žal niso realni pokazatelj in so seveda previsoke, ampak takšna je trenutna situacija. Vsekakor pa bi jaz na tvojem mestu zagotovo iskal primerek z čim manj prevoženimi kilometri in rednim servisiranjem, četudi bi za to moral plačati kaj višjo ceno napram drugim....srečno pri nakupu :zakon: :rockon:
Accord Tourer 2.0 R20 Lifestyle '15
Accord SportPlus 2.2i CTDI '08 - EX
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a luft666 » 04 jul 2022 11:55

Zadnjih 6 let si lastim bencinarja cu2 z vso možno opremo. Radar, lane, memory itd.. naredil cca 120k. Izredna popravila zaganjač, obnova zadnjih čeljusti... Zdaj me čakajo sprednji linki. Minimalni izredni stroški. Večjega kar me čaka, sta oba zadnja lonca. Malo glasen je že. Ima že svojih 240k. Sicer avtomatik, zelo nezahteven za vzdrževanje in sprejemljivo porabo za to kar nudi. Olja mi je max porabil 0,5l na servisni interval. Pa ga ne šparam. Bi ga zameljal, ampak ko pomislim, da nimam s tem avtom nobenih stroškov in ko gledam avte s primerljivo opremo in močjo me mine volja ko vidim cene :kaj:
Uporabniški avatar
luft666
Uporabnik

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost