facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Neuradni servis Honde Accord. Koga svetujete?

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Neuradni servis Honde Accord. Koga svetujete?

OdgovorNapisal/-a matko37 » 17 maj 2020 19:59

Devil je napisal/-a:Zal mi je da si imel slabo izkusnjo.

Zal se ne spomnim tega primera, me pa glede na racun zanima ali smo menjali samo diske, ali tudi ploscice? Ker tale cena 290€ mi nikakor ne gre skupaj. Kakorkoli obrnem se mi ne ujame. Ti posljem Privat sporocilo, pa probava tam resit, da ne smetiva tukaj.

Olja se zmeraj dotoci manj, prizge avto za 15s ( ne par minut, kakor si napisal, in tudi malo dvomim da je bilo par minut...tudi 1uro cakanja se mi zdi veliko, ampak se zal ne spomnem tega primera tako da ne bom zanikal. Je pa res da ko cakas cas tece pocasi, ko si nezadovoljen se ti pa vse skupaj se pomnozi... )

Kritiko sprejmem, in se ti iskreno opravicujem za slabo izkusnjo.

Lp

Velja, sprejmem opravicilo, tvoja reakcija tukaj potrjuje, da imas profesionalen odnos in da gre verjetno res za zgolj mojo slabo izkušnjo. Nimam namena blatiti tvojega imena, verjamem, da dobro delaš, sem imel verjetno res smolo, kot Aly takrat pri Seliču... Več pa na Zasebnih sporočilih, da ne smetiva, kot si napisal.
Honda Civic 2008 1.8 SPORT 103 kW i-VTEC
Uporabniški avatar
matko37
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Devil » 17 maj 2020 20:32

matko37 je napisal/-a:Velja, sprejmem opravicilo, tvoja reakcija tukaj potrjuje, da imas profesionalen odnos in da gre verjetno res za zgolj mojo slabo izkušnjo. Nimam namena blatiti tvojega imena, verjamem, da dobro delaš, sem imel verjetno res smolo, kot Aly takrat pri Seliču... Več pa na Zasebnih sporočilih, da ne smetiva, kot si napisal.

Zal se vcasih naredi tudi kaj takega.
Kakor si rekel, vsak ima lahko slabo izkusnjo s komerkoli. Trudimo se da je tega res minimalno, vendar ce imas res veliko strank, se kdaj pa kdaj naredi tudi kaksna neprijetna situacija. Ce kadarkoli pride do tega se zmeraj potrudimo da jo resimo cimbolje, in zmeraj probamo ustrreci stranki in popravit slabo izkusnjo, ter nikoli se ne izmikam ali izgovarjam, kar si tudi videl iz mojega prvega odgovora, ceprav se nisem vedel tocno ker primer sva imela. Zal mi je le to da tvoje slabe izkusnje najverjetneje ne bom moral popraviti.

Sem pa ravno malo predno si tukaj ze odpisal, nasel tudi racun, in ti ga obrazlozil na prejsni strani, ker nisem zelel dodajati novih postov, da je tema cimbolj pregledna.

bom pa tudi tukaj primlimal tvoj odgovor na privatno sporocilo, da se ve zakaj si cakal. Si mi osvezil spomin.

Slika

tako da je transparetno.

Se enkrat se opravicujem za neprijetno izkusnjo in cakanje. Naprej pa se zmeniva na privat

Lp
Honda Civic Sedan 1994 b20
Honda Accord Coupe 1985
Uporabniški avatar
Devil
ModeratoR

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 18 maj 2020 11:35

Če so kaka večja dela se je fajn zmenit v naprej kolk bo koštalo. Sploh če ne poznaš mehanika...
Jaz sicer teh problemov nimam. Redno vozim k Frenku in nimam nobenih pripomb, samo pohvalim lahko.
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a SilverCRX 98` » 18 maj 2020 18:12

Hybrid je napisal/-a:Če so kaka večja dela se je fajn zmenit v naprej kolk bo koštalo. Sploh če ne poznaš mehanika...
Jaz sicer teh problemov nimam. Redno vozim k Frenku in nimam nobenih pripomb, samo pohvalim lahko.

no vidis, frenk je pa men na crxu zjebo predn odbijac.... ko je se v garazi delo pa rikverco, pa nasedo.... :mrgreen:
....get ready, get set, let's roll....Red, yellow, hit green, then go, breathe in slow....

CRX Del Sol JDMb18c built/ex
Prelude 2.0i/ex
Civic FN2/ex
Civic FK2...
Uporabniški avatar
SilverCRX 98`
Uporabnik

Kraj: Sentjur pri Celju

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 maj 2020 18:23

matko37 je napisal/-a:... olje sem pa imel s seboj...

Prva in največja napaka, kar jo lahko storiš. Prinešeno olje prinese samo slabo voljo serviserja in nič drugega. Na zadnjih dveh servisih sem preverjal ceno litra na servisu s najnižjo ceno na internetu in je razlika reda nekaj centov (servis je cenejši). Vedeti moraš, da serviser dobi maržo pri olju zaradi velike kupljene količine in ko prineseš s seboj olje tako avtomatsko znižaš njegov zaslužek. Kar je še več, to maržo "plačaš" tistemu trgovcu, ki ni na tvojem avtu naredil popolnoma nič, samo olje ti je prodal.

Koliko si "zaslužil" s svojim oljem lahko pove samo Devil, a dvomim da veliko... (razen če si iz redke skupine tistih, ki imajo znanca tam, kjer prodajajo olje...) Mogoče 10, 20 evrov? Je vredno slabe volje serviserja? Osebno mislim, da nikakor. Niti 50. Imam rad svoj avto in želim, da je narejeno tako, kot treba.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport Plus 2018 (White Orchid Pearl)
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a hondacelje » 18 maj 2020 18:33

Vsak človek ima kdaj slab dan,želim si,da ne pogrevate starih monad. Lp
Uporabniški avatar
hondacelje
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a zodd » 18 maj 2020 19:09

Protoncek je napisal/-a:
matko37 je napisal/-a:... olje sem pa imel s seboj...

Prva in največja napaka, kar jo lahko storiš. Prinešeno olje prinese samo slabo voljo serviserja in nič drugega. Na zadnjih dveh servisih sem preverjal ceno litra na servisu s najnižjo ceno na internetu in je razlika reda nekaj centov (servis je cenejši). Vedeti moraš, da serviser dobi maržo pri olju zaradi velike kupljene količine in ko prineseš s seboj olje tako avtomatsko znižaš njegov zaslužek. Kar je še več, to maržo "plačaš" tistemu trgovcu, ki ni na tvojem avtu naredil popolnoma nič, samo olje ti je prodal.

Koliko si "zaslužil" s svojim oljem lahko pove samo Devil, a dvomim da veliko... (razen če si iz redke skupine tistih, ki imajo znanca tam, kjer prodajajo olje...) Mogoče 10, 20 evrov? Je vredno slabe volje serviserja? Osebno mislim, da nikakor. Niti 50. Imam rad svoj avto in želim, da je narejeno tako, kot treba.

ko sem prinesel svoje olje na uradni servis sem rekel da jim lahko doplačam maržo, ali da olje zrihtajo sami, da ne bo slabe volje, samo da je notri to kar hočem ;)
Uporabniški avatar
zodd
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Devil » 18 maj 2020 19:58

Protoncek je napisal/-a:

Mah mene niti ne moti ce se prinese svoj olje. Bolj je problem pri drugem materialu, ker je v veliki vecini potem napacen in avto stoji na dvigalu.....Je pa res da 90% ljudi s tem ki prinese svoje olje, placa vec kot bi ga pri meni. Liter shell helix ultra 5w40 racunam 7€. Ce vzamem 208litrov sodecek, katerega moras nekje tudi hranit je to Mogoce 1€ in drobiz na liter. Cena v sodcku preracunano na liter je skoraj identicna kot ce vzames kantico. Primarno ga ne jemlem v taki kolicini zato da bi na njem sluzil, ampak zato da nimam v 2eh dneh polno rumeno kanto z praznimi kanticami od olja.
Ljudje se tudi ne zavedajo, da odpadno olje moras placat da ga odpeljejo, poleg tega da ne govorimo da ga toliko in toliko casa skladiscis, ker noben ne pride po 20l, oz. placas ko zuti :D . Torej o zasluzku kle ni govorit.
Bi blo pa zanimivo vidt od stranke izraz, ko bi ji ob prevzemu avta izrocil izrabljen oljni filter in izrabljeno olje :rotfl: :rotfl: :lol:

SilverCRX 98` je napisal/-a:no vidis, frenk je pa men na crxu zjebo predn odbijac.... ko je se v garazi delo pa rikverco, pa nasedo.... :mrgreen:

Vsak ki dela lahko kdaj naredi napako, ali se mu zgodi kaj neprijetnega, tist ki bo rekel da se mu to ne more zgodit je laznivc.
Razlika je samo potem, ali si clovek in priznas, ali pa se bos na vse nacine izgovarjal in krivil vse druge kot seb. Tukaj se pa potem vidi a si clovek al ne.

Nerodno je pa to ker prehitro sodimo ljudi in jim ne damo sanse da probajo popravit slabo situacijo, ki je lahko le splet slabih okoliscin, slabega dneva oz. preprosto cloveske napake in ne malomarnosti ali nestrokovnosti.

Peace
Honda Accord Coupe 1985
Uporabniški avatar
Devil
ModeratoR

OdgovorNapisal/-a eljuero » 18 maj 2020 20:36

Jaz bi rade volje vzel olje na servisu, samo kaj, ko se na trgu dobi enako pol ceneje, posledično pa je tudi s poštnino ceneje. In vprašam za kakšen popust na olje pa prejmemo odgovor, pozabi, tudi drugi imajo take cene. Pa jih naj te imajo.
Qashqai 1.6 DIG-T Tekna 2015
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Devil » 18 maj 2020 21:32

eljuero je napisal/-a:Jaz bi rade volje vzel olje na servisu, samo kaj, ko se na trgu dobi enako pol ceneje, posledično pa je tudi s poštnino ceneje. In vprašam za kakšen popust na olje pa prejmemo odgovor, pozabi, tudi drugi imajo take cene. Pa jih naj te imajo.

ja to je ponavadi tam kjer imajo ceno 15-20€ na liter....potem pa pride redni servis 200+€ ....
Honda Accord Coupe 1985
Uporabniški avatar
Devil
ModeratoR

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 19 maj 2020 10:17

Dokler sem hodil k Seliču, sem imel svoje olje, za menjalnik pa njegovo. Potem so na AC kot uvozniki podražili olje za menjalnik x n. Potem sem seveda začel tudi tega sam nosit. Celo iz Anglije sem našel trgovino... Ne vem ali je bil jezen zaradi olja, ampak nikoli ni nič rekel in vedno je bilo vse narejeno dobro. Res ga pa nisem nikoli vprašal.
Mislim, da so v Ljubljani druge razmere. AC ima visoke cene, posledično še popoldanci višje kot drugod, vsi hočejo več, potem pa je mogoče slaba volja, če folk sam nosi olje...
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hound40 » 19 maj 2020 20:10

Evo sem bil pri g. Devilu. :)
Zelo korektno, profesionalno, ima stranko več.
Uporabniški avatar
Hound40
Uporabnik

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost