facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Jazz

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Jazz

OdgovorNapisal/-a simon740 » 30 maj 2019 21:56

Protoncek je napisal/-a:
simon740 je napisal/-a:Moja ima nekaj čez 202k...

Ja, po števcu. Koliko pa realno? Pol miljona? Več?

Realno...preverjeno.
Kaj se je pa zgodilo pri prejšnjem lastniku, ki jo je imel 8 let pa nevem..No sumimo že...
jazz
Uporabniški avatar
simon740
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a simon740 » 20 sep 2019 18:17

Pozdravljeni,

pred nekaj meseci sem na Jazz 1.4i sport menjal loputo plina. Kupil sem seveda rabljeno iz avto odpada v Celju.
Avto je do sedaj deloval "dokaj" normalno, danes pa se mi je spet prižgala lučka za motor. Hitro sem skočil do Vojkota v Žetale in računalnik je spet pokazal na loputo :shock:
Resno :?
Ali ima kdo izkušnje, kaj se da narediti? Ali pride v poštev samo menjava z novo loputo? Ali pa se da ta elektronska loputa kako popraviti?
Je pa zadeva precej nadležna...obrati poskakujejo vsake toliko časa, avto slabo gre, trese in kasneje vrže v "safe mode" tako da se preko 2000rpm negre peljati..

Prosim za pomoč.

lp,
Simon
jazz
Uporabniški avatar
simon740
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Devil » 20 sep 2019 21:24

simon740 je napisal/-a:Pozdravljeni,

pred nekaj meseci sem na Jazz 1.4i sport menjal loputo plina. Kupil sem seveda rabljeno iz avto odpada v Celju.
Avto je do sedaj deloval "dokaj" normalno, danes pa se mi je spet prižgala lučka za motor. Hitro sem skočil do Vojkota v Žetale in računalnik je spet pokazal na loputo :shock:
Resno :?
Ali ima kdo izkušnje, kaj se da narediti? Ali pride v poštev samo menjava z novo loputo? Ali pa se da ta elektronska loputa kako popraviti?
Je pa zadeva precej nadležna...obrati poskakujejo vsake toliko časa, avto slabo gre, trese in kasneje vrže v "safe mode" tako da se preko 2000rpm negre peljati..

Prosim za pomoč.

lp,
Simon

jaz bi naredil tako kot ti je rekel Vojko....
Honda Civic Sedan 1994 b20
Honda Accord Coupe 1985
Uporabniški avatar
Devil
ModeratoR

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a simon740 » 20 sep 2019 21:55

Vojko je sicer omenil, da je lahko neka "žička" kriva. Naj bi bila kr pogosta napaka pri Jazzih.
Po tujih forumih sem kar nekaj tega zasledil.
Tole recimo:
Okay. I just had to put my story here. Wife got this 2005 Jazz and it worked like a dream. After summer the car started having some symtoms. Starting it cold or warm the enginelight came on and idle was crazy, jumping up & down. After restarting the light sometimes went away. I scanned the error code and it was p0638. I googled the code and found out that it was throttlebody sensor related. Ive googled some more and desided to clean the throttlebody. It helped for some time but the symptoms started again much worse. So i took the car to a mechanic who cleaned it well. Again the the car worked fine few days. But now the car was undrivable (got only 2500rpm). Next step i took was to take the car to a proper diagnosis. The mechanic looked from the the diagnosis tool that the throttle was responsing but the throttlebody wasnt. So i ordered new tb (655euros). Changed it and id did the job(for one day). After that i got error code p0122 & p0211. It was throttle position sensor related. Couldnt check the voltages straight from the connector because of the 6P waterproof plug. Had to make this jumpercable male - female connector mess to get it measured. Voltages were fine. So i stripped the taped wires to see if there was any bad wires. There werent. Asked the price of new tps. 400euros. I was pissed off snd asked secondhand spare, it was 80euros. I decided to look at the car once again. Now
i looked the wires that goes to the tb. Started stripping down the tapes and omfg! This wire
((yellow/green)was cut wehre the tb wires meets the bigger bunch from the ecu. This wire didnt go to the ecu. It went down to this other wirebunch under plastic cover. The corner was almost 180 degrees so no wonder the cable was cut. Fixed the wire and everything is fine now

Some Jazz models with an electronic throttle body have suffered from a temperamental wiring fault in the cable leading to it. This causes strange throttle behaviour under very unique or particular circumstances that may be related to temperature or angle or g-force or the position of the engine on it's mounts etc. One of the wires is slightly too short (often yellow/green), and where it passes through a 90° bend in the conduit the inner conductor stretches and eventually breaks. This leads to an intermittent connection that might only become apparent in rare circumstances. The fault produces an error code, this may not illuminate the check engine light if the wire makes contact again soon after, but the codes should be stored and may be checked later. For any codes related to throttle position sensor - this is the most likely culprit. The fix is simple - cut and re-join the cable, but it's difficult to reach as it goes down the back of the engine underneath the airbox.

A simple check may be wiggling the cable that exits from the bottom of the throttle body and seeing if the revs are disrupted or if a code is triggered.
More thorough is checking for a constant 5v between pins 1 & 2 of the plug as shown while flexing the cable particularly where the smaller conduit joins the larger one. (Engine off but key in position IG1)

Čakam še zdaj enega iz Ptuja, ki je na Hondi včasih delal..električar.
Kaj poreče na to.

lp,
Simon
jazz
Uporabniški avatar
simon740
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 21 sep 2019 09:57

Zanimiva zgodba.
Jaz hudič je če se voziš po mestu na kratke relacije.
Po mojem mnenju je Jazz pač delan bolj za primestne relacije, predvsem za obvoznice in bolj dinamično vožnjo.
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a simon740 » 21 sep 2019 19:16

Ni mi dalo mira...in sem šel malo vrtat ..
morda pa tisto zgoraj res drži:
Slika
A mi lahko kdo pove, kako pa se odmontira tale konektor?
Slika

lp,
Simon
jazz
Uporabniški avatar
simon740
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 09 dec 2019 00:41

Pomoje ga je odmontirati popolnoma enostavno, samo guncati ga moraš?

Si uspel porihtati omenjeno?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 19 jan 2020 19:59

En dober večer vsem forumašem. Kupujem hondo jazz letnik 2014 ali 2015 in me zanima na kaj moram biti pazljiv pri nakupu tega modela.
Slišal sem same dobre stvari o teh avtih. Imajo te motorji v teh letnikih verigo ali jermen?

Pogledat bom šel verjetno tega. Kakšno mnenje o njem?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14945431

Lp.
.:. HONDA .:. MAZDA .:.SAAB .:.
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a eljuero » 20 jan 2020 07:19

Kolikor se spomnim, je bil motor 1.4 (1.3) konkretno boljša izbira, ko sem 2009 sam kupoval Jazza, v smislu prožnosti motorja, razen če so kasneje še kaj dodelali motorje. Še danes mi je všeč da lahko z njim jadram pod 40 v 5. brzini pa ga nič ne mantra. Poraba temu ustrezna.
Avto se pregovorno kot velja za Hondo ne kvari, pri mojem pa se sicer že pozna malo EMŠO in kilometrina (230k km). Je pa hrup znotraj pri višjih hitrostih, saj je slabo zvočno utesnjen. Izdelava je kvalitetna, saj se v 11 letih ni ni pojavilo nič novega, kar ne bi bilo zaznano od začetka. Po lepi cesti se pelje udobno, v ovinke tudi, po slabi pa podvozje ne požira, avto je prostoren in uporaben, saj z njim pripelješ svašta.
Qashqai 1.6 DIG-T Tekna 2015
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 20 jan 2020 13:10

Če bi bila kaka pametna izbira bi vzel tudi jaz močnejši motor.
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a eljuero » 20 jan 2020 16:45

verjamem ja, ni kaj ponudbe. uvoz te ne zanima?
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 20 jan 2020 18:28

Ne. Bom najverjetneje tega rdečega vzel.
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 29 jan 2020 18:19

Hellyeah je napisal/-a:En dober večer vsem forumašem. Kupujem hondo jazz letnik 2014 ali 2015 in me zanima na kaj moram biti pazljiv pri nakupu tega modela.
Slišal sem same dobre stvari o teh avtih. Imajo te motorji v teh letnikih verigo ali jermen?

Pogledat bom šel verjetno tega. Kakšno mnenje o njem?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14945431

Lp.

Da se pohvalim malo. Danes smo kupili Hondico Jazz 1.4 iVTEC elegance l. 2011. Kot nova :ave: :rockon:

Hvala za pomoč.
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a format » 29 jan 2020 18:39

Veliko varnih kilometrov. Naj ti dobro služi. Jaz sem svojo prodal pri 268000 km. Edini izredni strošek sem imel z alternatorjem, to sem napisal na strani 13. :ave:
Uporabniški avatar
format
Uporabnik

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 29 jan 2020 18:42

Hvala :)
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a eljuero » 29 jan 2020 22:47

Super, v kakšni barvi pa si jo dobil?
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hellyeah » 30 jan 2020 07:00

V srebrni.

Edit: katero kvalitetno olje priporočate za motor 1.4 ivtec v jazzu?
Uporabniški avatar
Hellyeah
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 16 feb 2020 15:44

Da ne odpiram po nepotrebnem nove teme bom kar tu vprašal.

Ali ima kateri od vaših narejenih čez 300.000km kot omenjeni v oglasu ; za Hondo to ni veliko, ampak za majhen avto je pa kar zalogaj, kajne?
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a format » 16 feb 2020 15:51

Jaz sem imel na mlajšem prevoženih 268000 km in ni bilo nobenih težav. Če mi X generacija Civica ne bila tako všeč bi še ga danes imel in verjetno ne bi imel nobenih težav z njim. Vem za enega Jazza, ki je letnik 2009 in ima čez pol miljona prevoženih, menjanja sklopka ter nič drugega.
Uporabniški avatar
format
Uporabnik

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Rudonya » 16 feb 2020 16:32

Hvala.
Se potem lastniki omenjenih modelov veliko vozijo na dolge razdalje?
Nekaj dni nazaj sem videl enega v Ljubljani z tablicami iz Osijeka.
Uporabniški avatar
Rudonya
Uporabnik

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: greg77 in 2 gostov