facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda civic 10 gen 2017

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Honda civic 10 gen 2017

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 15 maj 2019 16:09

Danes pri 160 nisem opazil, da bi se mi kaj havba premikala. Več ni bilo zdravo iti danes po takem dežju... :tiho:
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport Plus 2018 (White Orchid Pearl)
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a žele69 » 16 maj 2019 18:28

Danes bil na servisu zaradi haube.Izjavili so,da je to normalno,ker je hauba površinsko velika,zapira se v eni točki in ker se ustvarja podtlak,haubo nekoliko dviguje!!!Potrdili so,da je tako pri vseh Hondah X gen.Ne verjamem.
Uporabniški avatar
žele69
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Aly » 16 maj 2019 19:34

Verjemi, je tako na vseh. Tudi na TypeR ki ima spodaj en odvodni kanal za zrak ki oride skozi zracnik na pokrovu se v dolocenih situacijah trese havba, ponavadi je to visja hitrost kar precej nad omejitvijo in zelo pomaga ce je tudi zunaj vetrovno.
Je pa to splosna pripomba marsikoga nad to havbo, tako pac je. Ali se navadis ali pa prodas, druge zal ni. Honda ti havbe ne bo menjala ker ve da bo z drugo isto.
Honda Civic 1998_EX
Honda Accord 1999 2,2 TypeR_EX
Honda Accord 1999 2.0i_EX
Honda Accord 2004 2.2i-CTDI_EX
Honda Civic 2008 1.8i-VTEC FK2_EX
Honda Civic 2013 1.8i-VTEC FK2_EX
Honda Accord Tourer 2015 2.0i-VTEC Lifestyle_EX
Honda Civic TypeR FK2 2016 EX
Uporabniški avatar
Aly
ModeratoR

Kraj: Štajerska

OdgovorNapisal/-a Akul » 17 maj 2019 08:25

Da še sam povem svojo izkušnjo. Avto sem prodal, ker sem bil z njim totalno nezadovoljen. Težave so povzrocale zavore, ki so cvilile kljub menjavi ploščic in diskov. Menjali smo 3x ploščice in 1x diske. Tezave z bluetooth povezavo, ki je konstantno prekinjala, ugasal se je radio. Najvec tezav pa je povzrocalo samodejno zaviranje v sili, ki se mi je iz ljubega mira 3x sprožilo (2x avtocesta in 1x regionalka), k sreci ni bilo nobenega za menoj. Na prazni cesti je sistem zaznal oviro in na polno zavru. Napako so sicer odpravili, vendar se mi je radar lučka se prizgala po tistem. Predvsem sem razocaran nad uvoznikom, ki je konstantno zatrjeval da stvari resuje, pa jih ni, dokler jim po 3 mesecih nisem zagrozil s tožbo in da jih bom dal v medije. Takrat se je zacelo pa hitreje odvijati vse skupaj. Serviser je bil nemocen, ker ce ne dobi delov ne more nic urediti.
Zato sem se od znamke Honda poslovil in tisti ki me poznajo ne morejo verjeti, ampak Honda ni vec to kar je bila.
Tezav z havbo jaz nisem zaznal, je bilo pa drugih dovolj. Lp
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 17 maj 2019 12:45

žele69 je napisal/-a:Danes bil na servisu zaradi haube.Izjavili so,da je to normalno,ker je hauba površinsko velika,zapira se v eni točki in ker se ustvarja podtlak,haubo nekoliko dviguje!!!Potrdili so,da je tako pri vseh Hondah X gen.Ne verjamem.

Hm, kar velik minus za Hondo. Drugi avti imajo še večje havbe, pa nobenega odpiranja. Kr neki tole....
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

Kraj: Brežice

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 17 maj 2019 12:51

Akul je napisal/-a:Da še sam povem svojo izkušnjo. Avto sem prodal, ker sem bil z njim totalno nezadovoljen. Težave so povzrocale zavore, ki so cvilile kljub menjavi ploščic in diskov. Menjali smo 3x ploščice in 1x diske. Tezave z bluetooth povezavo, ki je konstantno prekinjala, ugasal se je radio. Najvec tezav pa je povzrocalo samodejno zaviranje v sili, ki se mi je iz ljubega mira 3x sprožilo (2x avtocesta in 1x regionalka), k sreci ni bilo nobenega za menoj. Na prazni cesti je sistem zaznal oviro in na polno zavru. Napako so sicer odpravili, vendar se mi je radar lučka se prizgala po tistem. Predvsem sem razocaran nad uvoznikom, ki je konstantno zatrjeval da stvari resuje, pa jih ni, dokler jim po 3 mesecih nisem zagrozil s tožbo in da jih bom dal v medije. Takrat se je zacelo pa hitreje odvijati vse skupaj. Serviser je bil nemocen, ker ce ne dobi delov ne more nic urediti.
Zato sem se od znamke Honda poslovil in tisti ki me poznajo ne morejo verjeti, ampak Honda ni vec to kar je bila.

Skoraj težko verjamem, sploh da imaš z novo Hondo take probleme, svašta. Najbrž veliko razočaranje. Bom raje še vozil svojo 11 let staro brez teh modernih pripomočkov :D
Kateri avto imaš sedaj? Jaz razmišljam o novem, vse te napake me kar malo odmikajo od Honde, čeprav sem Hondaš. Alternativa mi je MAzda3, pa tudi KiaProced, ki mi je tudi zelo lepa :ave:
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a cen » 17 maj 2019 13:33

Po občutku Michelinke res ne držijo nevemkaj v mokrem ampak nisem prepričan če je kriva guma ali dejstvo da so slovenske ceste na splošno zlizane v pm, predvsem v krožiščih je najhujše.
Uporabniški avatar
cen
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 maj 2019 14:34

kemarkone77 je napisal/-a:...Alternativa mi je MAzda3...:

Ufff... z dežja pod kap... :cry: :tiho:
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 17 maj 2019 15:42

Protoncek je napisal/-a:
kemarkone77 je napisal/-a:...Alternativa mi je MAzda3...:

Ufff... z dežja pod kap... :cry: :tiho:

imaš konkretne izkušnje z mazdo3 (me resno zanima, ker se žena zanima oz. ji je všeč mazda3....za civica je ne morem navdušiti :lol: )
Accord Tourer 2.0 R20 Lifestyle '15
Accord SportPlus 2.2i CTDI '08 - EX
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 maj 2019 15:48

Jaz ne, je pa sodelavec pravil, da je njegov sosed (se mi zdi) nabavil mazdo 3 in ima same težave, je menda že dvakrat na cesti ostal, pa še enega pozna s podobnimi problemi.
Sicer pa..danes karkoli kupiš je loterija. Eni so full zadovoljni, drugi pljujejo...nimaš kaj...
Po zadnji raziskavi je na prvem mestu po NEkvarljivosti Peugeot :D kolega ima 5008 že dve leti, nobenih težav.
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 17 maj 2019 17:00

Protoncek je napisal/-a:Jaz ne, je pa sodelavec pravil, da je njegov sosed (se mi zdi) nabavil mazdo 3 in ima same težave, je menda že dvakrat na cesti ostal, pa še enega pozna s podobnimi problemi.
Sicer pa..danes karkoli kupiš je loterija. Eni so full zadovoljni, drugi pljujejo...nimaš kaj...
Po zadnji raziskavi je na prvem mestu po NEkvarljivosti Peugeot :D kolega ima 5008 že dve leti, nobenih težav.

Hm zanimivo, pa menda ja ne bo treba Peugeota kupit. To za Mazdo me preseneča, tako kot za Hondo. Pred leti so bili Japonci vedno prvi na teh lestvicah, Francozi pri repu, očitno se situacija spreminja. Sicer je pa res loterija vse danes. Kia Proceed mi je zelo všeč, lepa kopija Porscheja. Sicer je dražja od civica, ampak občutek je pa najbrž bistveno boljši. Pri civicu me najbolj moti notranjost, prevec plastike, pa tist zaslon deluje zlo počasi
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 17 maj 2019 19:20

Peugeot je že nekaj časa boljši od "tistih časov". Problem je, ker bo trajalo še ohoho let, da si (mogoče) nazaj pridobi malce slovesa dobre firme. Moji sosedi imajo vsi pižoje: dva 208, en 2008, pa mislim da en 30x, vsi so novi (stari 2-3 leta), dosedaj nobenih težav menda.

Mogoče še en info glede 5008 GT-ja: ima 2.0 dizel, cca. 180 konj ter tipko "sport". Ki ne doda nič konjev, samo menjalnik dela malce bolj "športno", ampak kar je glavno: na notranjih zvočnikih takrat predvaja "športni zvok motorja"... Si predstavljate športni zvok z dizlom? Ko sem prvič to slišal sem se skoraj poscal od smeha...

Kar se Mazd, Hond... tiče so pa to itak japonci samo na papirju. Mislim, da je do nedavnega veljalo, da se samo Subaru še dela na Japonskem, pa mogoče še ena firma, ostalo je vse drugje po svetu. Honda se ve je Angleška, za angleže pa itak vemo, kakšni so - spomnite se Roverjev: avto kot avto dober, ampak šrot od šrota sestavljeno. Ni zastonj pregovor, da če bi anglež avto narisal, nemec pa naredil bi bil to idealen avto. Anglež zna avto dizajnirat, ne zna ga pa sestavit...

Kia pa itak tudi velja za dokaj dober avto. Jaz sem par let nazaj sedel v Kia GT (sicer prejšnji model), pa je bil se mi zdi takrat okoli 25k€. Ni bil slab. Resda ga nisem vozil, tako da ne morem reči, ampak da je občutek v kii boljši od Honde... nekako dvomim... :cry:

Kar se Honde tiče pa (sicer je že vse bilo povedano, a nič hudega, če ponovim): veliko plastike: seveda. Za ta denar je to to. Moraš vedeti, da je opreme notri OGROMNO. Praktično vse, kar se dobi od pomagal. Nekje so morali šparati. Golf s tako opremo pride blizu 40k€. Megane GT je s tako opremo blizu 30k€. Za kvalitetnejšo notranjost z enako opremo se boš moral pošteno bolj "stegnit" z denarnico...

Zaslon: jaz sem se navadil in me ne moti več. Nekaj strani nazaj sem že napisal "izum" mojega sodelavca (razlog): to je zaradi varnosti. Če ekran dela hitro, potem začneš tipkati gor in gledaš v ekran, ne na cesto, kar je nevarno. Tukaj pa pritisneš in voziš naprej. Čez čas spet pritisneš in spet voziš naprej.. Tako voziš varno, obenem pa prej ali slej (bolj slej) prideš do željenega menija.

(bolje slab izgovor kot noben) :rotfl:
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 17 maj 2019 22:43

https://live.finance.si/8944871/Avtomob ... =rss-najdi
Če vas kaj potolaži, Honda zapira tovarno v Swindonu.

Jaz imam japonsko Hondo pa težko rečem, da ni bilo nič za popravit. No do 200-220 k ni blo nič :D
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a M.P. » 18 maj 2019 05:43

Protoncek je napisal/-a:Po zadnji raziskavi je na prvem mestu po NEkvarljivosti Peugeot kolega ima 5008 že dve leti, nobenih težav.

Tudi Peugeoti so pokvarljivi, ali pa je moj brat imel takega. Kupil je zadnji 3008 prejšnje generacije pred dvemi leti, dvakrat ostal na cesti, ker je skurilo svečko pri trivaljnem bencinarju, prvič pri 12.000 km, naslednjo čez 5000 km. Prodal in kupil 5008, zdaj ima pa težave z radiem, se mu ne prižge ali ne dela tako kot bi moral. Ima pa enak trivaljni litrski bencinski motor kot je imel v 3008.

In tudi Mercedesi niso več to kar so bili njega dni, zdaj imajo vsi avti že preveč elektronike in pri vseh znamkah se pojavi kak "ponedeljkov".
Uporabniški avatar
M.P.
Uporabnik

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 maj 2019 08:54

To samo dokazuje, da danes naletiš na mino ali pa ne, ne glede na firmo.
Mercedez, BMW in Audi so bili grupno zadnji v tej zadnji raziskavi. Honda je bila nekje v zlati sredini.
Ampak tile nemci so pa itak že dolgo znani, da imajo porazno kvaliteto.
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Hybrid » 18 maj 2019 12:06

https://www.zurnal24.si/avto/razkrito-z ... ijo-327935

Tole ste gledal? Se izgleda zelo spreminja. Toyota je padla....
Uporabniški avatar
Hybrid
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 18 maj 2019 14:01

Ja. Ampak, kar je za pos**t smešno je tale stavek:
...uvrstili premijske znamke, BMW, Audi in tudi Fiat,...

Fiat PREMIJSKA znamka... :rotfl:
Zanimivo je, da je škoda čisto pri vrhu, VW pa dosti nižje, čeprav imata veliko delov enakih. :?:
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 19 maj 2019 20:33

kemarkone77 je napisal/-a:
Akul je napisal/-a:Da še sam povem svojo izkušnjo. Avto sem prodal, ker sem bil z njim totalno nezadovoljen. Težave so povzrocale zavore, ki so cvilile kljub menjavi ploščic in diskov. Menjali smo 3x ploščice in 1x diske. Tezave z bluetooth povezavo, ki je konstantno prekinjala, ugasal se je radio. Najvec tezav pa je povzrocalo samodejno zaviranje v sili, ki se mi je iz ljubega mira 3x sprožilo (2x avtocesta in 1x regionalka), k sreci ni bilo nobenega za menoj. Na prazni cesti je sistem zaznal oviro in na polno zavru. Napako so sicer odpravili, vendar se mi je radar lučka se prizgala po tistem. Predvsem sem razocaran nad uvoznikom, ki je konstantno zatrjeval da stvari resuje, pa jih ni, dokler jim po 3 mesecih nisem zagrozil s tožbo in da jih bom dal v medije. Takrat se je zacelo pa hitreje odvijati vse skupaj. Serviser je bil nemocen, ker ce ne dobi delov ne more nic urediti.

Skoraj težko verjamem, sploh da imaš z novo Hondo take probleme, svašta. Najbrž veliko razočaranje. Bom raje še vozil svojo 11 let staro brez teh modernih pripomočkov :D
Kateri avto imaš sedaj? Jaz razmišljam o novem, vse te napake me kar malo odmikajo od Honde, čeprav sem Hondaš. Alternativa mi je MAzda3, pa tudi KiaProced, ki mi je tudi zelo lepa :ave:

Kupil sem Audi A6, 2016. Dolgo sem ga ze opazoval, ampak sem imel Hondo v srcu. No tale Civic 2018 me je pa totalno razocaral. Ne rečem en feler ali dva, ampak toliko stvari?? Brez besed. Moram povedati da je Honda še na pnevmatikah popustila, na novem avtu so bile Michelin Primacy 3. Niso vredne počenega groša. Trda guma, v mokrem kot plastika. Sedaj sem za Audi kupil Sava UHP2, in je fenomenalna. Zimske pa itak vedno Sava ESKIMO.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a vw92 » 20 maj 2019 23:44

Koliko ste najvec vozili svoje civice? Jas sem danes po 6kkm prvic stisnil do konca..6 prestava, 5k obratov, 220kmh..to je to, blokada postavljena al kaj??
Accord 2004, 2.0i-VTEC Sport -ex
CR-V 2007, 2.0i AUT Executive -ex
Accord 2007, 2.2i-CTDI Executive -ex
Civic Grand 2019, 1.5T Executive
Uporabniški avatar
vw92
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a zodd » 21 maj 2019 05:01

pri 1.5 je blokada na 230 po števcu, realno je verjetno okoli 220
Uporabniški avatar
zodd