facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda civic vs. Mazda3

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Honda civic vs. Mazda3

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 11 apr 2019 20:30

V bližnji prihodnosti nameravam menjati mojega 11 let starega civica, ki dela brez problemov.

V ožjem izboru je seveda novi grand civic, v oči mi je pa padla tudi nova Mazda3, ki je kar močan konkurent civicu. Kaj si mislite o Mazdi?
Vem, da je to Honda forum, vendar je tudi Mazda japonska :D . Mazda ima po mojem mnenju res premium notranjost, minimalistično in urejeno. Civic mi je notri malo načičkan se mi zdi. Ko primerjaš oba avta, mislim granda in 3 limuzino, je Mazda velik bolj skladna in lepša na zunaj. Srce mi seveda pravi Honda, a mi je Mazda velik lepša. Moram še oba poizkusit, pol bo najbrž več jasno. Je pa cena skoraj identična :shock:
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

Kraj: Brežice

Re: Honda civic vs. Mazda3

OdgovorNapisal/-a sportman333 » 11 apr 2019 21:49

Cena identicna za kaj...po opremi mogoce, ampak za 20k pri mazdi bos dobil 2.0 in 120km :lol: , pri hondi imas 180km...zanimiva bo mocnejsa 2.0 in tudi 180km,ampak kar sem bral gre ta mazda 3 v bolj premijske vode tudi z ceno, torej k ceni 30k eur....na zunaj kot oblika je pa top shit, to pa res...pa lahko jo dobis v verziji 4x4...
Mislim da sta oba odlicna, odvisno predvsem kaj zelis...
https://siol.net/avtomoto/novice/mazda- ... kov-492402
Accord Tourer 2.0 R20 Lifestyle '15
Accord SportPlus 2.2i CTDI '08 - EX
Prelude 2.0 '97 - EX
Uporabniški avatar
sportman333
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 11 apr 2019 22:13

Oba sta odlična, ravno tukaj je fora. Cena pa za 22k€ dobiš vso opremo (4x4 me ne zanima), edino največja razlika je v motorju. Mazda nima turbota, kar je zame osebno velik plus, s turboti so itak sami problemi :)

Honda ima več konjev, čeprav na papirju je to samo razlike okoli 2 sekundi. Kako se obnašata motorja v praksi, bom moral sprobat in ravno to bo odločilo kaj vzet. Največji minus Mazde je baje ravno motor :?
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a SilverCRX 98` » 14 apr 2019 15:35

kemarkone77 je napisal/-a:Oba sta odlična, ravno tukaj je fora. Cena pa za 22k€ dobiš vso opremo (4x4 me ne zanima), edino največja razlika je v motorju. Mazda nima turbota, kar je zame osebno velik plus, s turboti so itak sami problemi :)

Honda ima več konjev, čeprav na papirju je to samo razlike okoli 2 sekundi. Kako se obnašata motorja v praksi, bom moral sprobat in ravno to bo odločilo kaj vzet. Največji minus Mazde je baje ravno motor :?

s turbotom ni nubenih problemov. to so stare gostilniske fore. ce avto pravlino ogrevas, pa potem spet ohlajas in redno servisiras ti bo sol glih tak kot atmosferc.
tut atmosferca mores bol negovat kot se zdi, ampak zard njegove preprostosti ma pac vec tolerance za salabajzarje :wink:

ce si z ceno tam tam, pa z enako opremo pri obeh, a turbota raje nebi, mazda ima pa, kot sam pravis problem z motorjem, bos enostavno mogo kupuit tistega, ko ti je na oko lepsi :D
lp
....get ready, get set, let's roll....Red, yellow, hit green, then go, breathe in slow....

CRX Del Sol JDMb18c built/ex
Prelude 2.0i/ex
Civic FN2/ex
Civic FK2...
Uporabniški avatar
SilverCRX 98`
Uporabnik

Kraj: Sentjur pri Celju

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 14 apr 2019 19:43

Kakšna je pa kaj poraba te Mazde? Če je motor vsaj približno podoben škodinemu 2.0 FSI (150KM) potem je to požrešnež največje sorte. Z dinamično vožnjo je poraba čez 10... z obzirom, da imam jaz pri moji civic porabo 8 do 8.5 bi imel s takim motorjem pri enaki vožnji reda 12-15... :x :cry: Če ti to ustreza... :zakon:
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport Plus 2018 (White Orchid Pearl)
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a eljuero » 14 apr 2019 20:56

je kar potraten preko 8 litrov, kolikor sem bral na testih. predvidevam pa, da je poraba bolj stabilna kakor pri turbakih.
čeprav mi je grand kar lep (manj plastike na riti), mi je 3 bolj všečna. pa malo tudi višja, če se ne motim. JBG EMŠO.
Qashqai 1.6 DIG-T Tekna 2015
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 14 apr 2019 21:20

Meni je grand tudi zelo lep... dokler ga ne postaviš ob bok Mazde 3 limuzine :D
Sem gledal test teh dveh avtov in zgleda Grand proti Mazdi zelo nacickan in neskladen
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a nokk2 » 15 apr 2019 06:42

Sem imel isto dilemo in se odločil za Granda. Mislim da je pretehtal motor, motor enostavno ne moreš primerjat. V mazdi so me motili sedeži. Možak od sto kil enostavno bolj sede v hondine sedeže (čeprav mi vizualno niso všeč). Na zadnjih sedežih je več prostora za kolena in tudi spredaj je nakako bolj prostorno. Enostavno mi tista utesnjenost sedeža in kabine ne potegne. Pa še nekaj me je motilo pri mazdi. Ko vžgeš mrzlo ima štandgas ko traktor, to tuli in trese da ti je kr nerodno. Tudi ženina M2 dela enako. Zdi pa se mi da ima honda slabšo barvo, po 20.000 najdem pikice od kamenčkov čeprav pazim.
Uporabniški avatar
nokk2
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 15 apr 2019 08:49

nokk2 je napisal/-a:Sem imel isto dilemo in se odločil za Granda. Mislim da je pretehtal motor, motor enostavno ne moreš primerjat. V mazdi so me motili sedeži. Možak od sto kil enostavno bolj sede v hondine sedeže (čeprav mi vizualno niso všeč). Na zadnjih sedežih je več prostora za kolena in tudi spredaj je nakako bolj prostorno. Enostavno mi tista utesnjenost sedeža in kabine ne potegne. Pa še nekaj me je motilo pri mazdi. Ko vžgeš mrzlo ima štandgas ko traktor, to tuli in trese da ti je kr nerodno. Tudi ženina M2 dela enako. Zdi pa se mi da ima honda slabšo barvo, po 20.000 najdem pikice od kamenčkov čeprav pazim.

Kako se kaj obnese Grand? Je tih med vožnjo, pri npr. 130 na uro?
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a nokk2 » 15 apr 2019 12:56

Menjalnik je dokaj dolg tako da pri 130 je kr tišina. Prtljažnik je res velik. Cel avto mi je lepši od klasike ki je preveč rižasta - seveda za moj okus. Dodaten razlog je vlečna kljuka ki na kratko verzijo ne gre...
Uporabniški avatar
nokk2
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a vw92 » 15 apr 2019 13:29

Tudi sam si lastim granda. Do zdaj ga imam en teden in z njim naredil cez 1000km..avto je meni zelo dober priblizek accordu 8.gen..prtljaznik recimo ima vecji in boljsi, ni tistih izboklin..sedezi so slabsi, je pa kar sirok za sedet..kar se tice tisine v kabini je za moje pojme zelo dobro zadihtan...pri 130kmh in skoraj 3000 obratov je poezija vozit...cca 4500obratov in 200kmh tudi ni neke sile..ce moja zena pravi da je avto kot papir, potem nekaj je na tem haha...
Accord 2004, 2.0i-VTEC Sport -ex
CR-V 2007, 2.0i AUT Executive -ex
Accord 2007, 2.2i-CTDI Executive -ex
Civic Grand 2019, 1.5T Executive
Uporabniški avatar
vw92
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a kemarkone77 » 15 apr 2019 14:37

vw92 je napisal/-a:Tudi sam si lastim granda. Do zdaj ga imam en teden in z njim naredil cez 1000km..avto je meni zelo dober priblizek accordu 8.gen..prtljaznik recimo ima vecji in boljsi, ni tistih izboklin..sedezi so slabsi, je pa kar sirok za sedet..kar se tice tisine v kabini je za moje pojme zelo dobro zadihtan...pri 130kmh in skoraj 3000 obratov je poezija vozit...cca 4500obratov in 200kmh tudi ni neke sile..ce moja zena pravi da je avto kot papir, potem nekaj je na tem haha...

O super, čestitke za dober nakup. Jaz sedaj vozim limuzino 8 generacije in vse bolj in bolj se nagibam k grandu. Kateri pa imaš paket opreme? Tisti executive je kr drag, mislim da pride okol 25k€ :shock:
Uporabniški avatar
kemarkone77
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a vw92 » 15 apr 2019 17:28

kemarkone77 je napisal/-a: O super, čestitke za dober nakup. Jaz sedaj vozim limuzino 8 generacije in vse bolj in bolj se nagibam k grandu. Kateri pa imaš paket opreme? Tisti executive je kr drag, mislim da pride okol 25k€ :shock:

Hvala. Exe imam..ker se na nekaj manj, kot sem pred tem imel, ne bi mogel sprijazniti...tako da je razlika 2700eur glede na elegance ampak dobis se kup en opreme zraven..se splaca za moje pojme..
Accord 2004, 2.0i-VTEC Sport -ex
CR-V 2007, 2.0i AUT Executive -ex
Accord 2007, 2.2i-CTDI Executive -ex
Civic Grand 2019, 1.5T Executive
Uporabniški avatar
vw92
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a format » 15 apr 2019 19:15

nokk2 je napisal/-a:. Dodaten razlog je vlečna kljuka ki na kratko verzijo ne gre...

Kljuka gre tudi "na kratko" verzijo, vendar ne na vse modele. Modeli kateri imajo na sredini izpušno cev ne gre kljuka, modeli ki nimajo sredinskega izpušnega sistema pa se da montirati vlečna kljuka. Takega imam tudi jaz. Prav zaradi tega nisem kupil sport Civica.
Uporabniški avatar
format
Uporabnik

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a nokk2 » 16 apr 2019 05:54

Smo 1.0 nima izpuhov na sredi...
Uporabniški avatar
nokk2
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a member_zero » 16 apr 2019 16:58

Tudi sam se odločam med tema dvema in sicer Mazda 3 G122 (Sound, Style) ali Honca Civic 1.5. sport. Oba sem imel možnost kar nekaj časa vozit.

Honda Civic:
Plusi +
- za moja merila izjemno prožen motor, voziš ga lahko športno ali zelo varčno (s porabo cca. 6,5l)
- izgled je zelo "poseben" sploh zaradi sredinskih izpušnih cevi,
- RES GA JE UŽITEK PELJATI
- nekoliko cenejši, v istem cenovnem rangu je Honda Civic 1.5 Sport Plus
- bistveno večji prtljažnik

Minusi -
- izgled je lahko preveč "poseben", zaradi tega gledam temno sivega ali črnega (da ublaži malo športne linije in izrazitost dveh izpušnih cevi)
- gumbi na volanu so kot da bi jih kupil preko Aliexpress-a za 0,03 EUR,
- osrednji zaslon je OK, to pa je tudi vse (ni kakšen presežek hitrosti)

Mazda 3:
Plusi +
- osrednji zaslon je zelo kvaliteten, sploh upravljanje, ki ni na touch mi je zelo všeč,
- zelo kvalitetni materiali v notranjosti,
- občutek v vozilu je res top (kot da bi se vsedel v razred višje rangiran avto)
- motor je brez turbine (do sedaj sem imel s temi vedno težave)
- izjemen BOSE zvočni sistem z ločenim nizkotoncem (Sound paket)
- head-up display

Minusi -
- avto deluje športno, kar pa G122 nikakor ni, je za normalno vožnjo, nikakor pa ne za kaj več,
- če si navajen na turbobencinarja, je kar malo nenavadno voziti z visokimi obrati
- zelo skromen pri velikosti prtljažnika
- cena je dokaj visoka (za Full LED je potreben Style paket)

V glavnem, na splošno bi se odločil za Mazdo 3, če pa gledam vozne lastnosti in občutek pri vožnji pa vsekakor za Hondo, katere 1.5 motor je izjemen. Nenazadnje pa imam pomisleke, ali Honda Civic ne zgleda že preveč športna za odraslo osebo?
Uporabniški avatar
member_zero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 16 apr 2019 17:16

nokk2 je napisal/-a:Samo 1.0 nima izpuhov na sredi...

Ni res. Prestige jih tudi nima tam. Je možna kljuka.

Glede zadnjih sedežev: redki avti imajo toliko prostora za noge, ja. Še vsak, ki je mojega gledal je bil presenečen nad prostornostjo zadaj.
...da je poraba bolj stabilna kakor pri turbakih.

Sploh ni nujno. 2.0 je požrešna zadeva. Problem take kubature je, da tudi če hočeš ne moreš priti na 6, kolikor lahko kuri civic. Prostornina dela svoje. Prednost turbaša je (vsaj tega v civicu) da je lahko 1.5, lahko pa je 1.5 turbo. Odvisno od noge. Pri 100-120 konstantno recimo turbina praktično sploh ne dela, ker ni potrebe.
Nenazadnje pa imam pomisleke, ali Honda Civic ne zgleda že preveč športna za odraslo osebo

"Odraslo" osebo je relativen pojem. Jaz sem čez 50, torej še nisem odrasel... :rotfl: pa tudi, da odrastem se ni bati. Pravijo, da gre proti starosti vedno bolj na otročje...
Zadnjič spremenil Protoncek, dne 16 apr 2019 17:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport Plus 2018 (White Orchid Pearl)
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a format » 16 apr 2019 17:19

nokk2 je napisal/-a:Smo 1.0 nima izpuhov na sredi...

Civic 1,6 i-DTEC nima sredinskih izpuhov.
Uporabniški avatar
format
Uporabnik

Kraj: Slovenska Bistrica

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost