facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Honda civic 10 gen 2017

Splošne informacije, mnenja, izkušnje in podobno na temo Honda.

Moderator: Blue Angels

Re: Honda civic 10 gen 2017

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 09 jan 2019 22:59

ammm...neeee...
sem pa zadnjič parkiral v smeltovi garaži (zraven stožic). Katastrofa. Širina parkirišč je narejena za fičkote, kvečjemu stoenke. Obup od obupa.
Honda Civic 1.5 VTEC Turbo Sport Plus 2018 (White Orchid Pearl)
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

Kraj: Okolica LJ

OdgovorNapisal/-a Miha__ » 11 jan 2019 06:52

vi kar nižajte čez zimo je premalo plugov ;) čez poletje pa bodo ceste imele manj neravnin :)
Uporabniški avatar
Miha__
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a zodd » 20 jan 2019 20:29

evo zrihtano :love:
pelje se res mnogo bolje :) original mi ni bilo všeč ne vožnja ne videz
sedaj sem na skoraj zadovoljen, bom počakal leto dve pol pa kr gewinde
drug tedn se prijavim na homologacijo mejbi bodo problemi ker je zadaj
camber (previs) -1.85 levo in -2.00 desno, sicer bom pa pač dokupil camber kit
Slika
Slika
Slika
Uporabniški avatar
zodd
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a tinche » 21 jan 2019 21:12

Lepo, bo fajn tole videt na letnem setu.
in pa lepa barva civica, ni kaj.
Uporabniški avatar
tinche
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a ldiputs » 23 jan 2019 15:10

Je kdo od ponosnih lastnikov Sport Plus modela že razmišljal, kako bi prepeljal 4 ljudi in njihove bicikle nekam, glede na to, da ni variante niti za strešne nosilce, niti za na kljuko... :shock:
Jaz sem našel tole.: https://www.civicx.com/threads/2017-hat ... 495/page-3

No, da še na kratko povem "svojo zgodbo" :)
Dve leti nazaj sem čakal na prehodu za pešce in se je mimo pripeljal novi Civic hatchback - pade mi čeljust dol in po glavi mi gre samo še "To je to, to bom jaz imel!!!" :love:
Prašička sem pridno futral z evri in se je lepo poredil zato sem zdaj stopil v akcijo - testne vožnje, letanje po salonih da vidim v živo različne barve, šok glede dobavnega roka (Junij!), itd... :D
In ko je že izgledalo, da se mi bo enkrat vse pokloplo v vesolju, postane blocker ena taka banalnost, ki naredi avto neuporaben za peljat familijo s kolesi na počitnice... :x
No, nisem še obupal - Seasucker iz linka je obetaven, čeprav mi je malo scary, da se ne odpopa, ali pa celo poškoduje sončno streho...
Uporabniški avatar
ldiputs
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a SilverCRX 98` » 23 jan 2019 16:41

ldiputs je napisal/-a:Je kdo od ponosnih lastnikov Sport Plus modela že razmišljal, kako bi prepeljal 4 ljudi in njihove bicikle nekam, glede na to, da ni variante niti za strešne nosilce, niti za na kljuko... :shock:
Jaz sem našel tole.: https://www.civicx.com/threads/2017-hat ... 495/page-3

No, da še na kratko povem "svojo zgodbo" :)
Dve leti nazaj sem čakal na prehodu za pešce in se je mimo pripeljal novi Civic hatchback - pade mi čeljust dol in po glavi mi gre samo še "To je to, to bom jaz imel!!!" :love:
Prašička sem pridno futral z evri in se je lepo poredil zato sem zdaj stopil v akcijo - testne vožnje, letanje po salonih da vidim v živo različne barve, šok glede dobavnega roka (Junij!), itd... :D
In ko je že izgledalo, da se mi bo enkrat vse pokloplo v vesolju, postane blocker ena taka banalnost, ki naredi avto neuporaben za peljat familijo s kolesi na počitnice... :x
No, nisem še obupal - Seasucker iz linka je obetaven, čeprav mi je malo scary, da se ne odpopa, ali pa celo poškoduje sončno streho...

pecikle dol najames pa je to to 8) bo vec nosilnosti ostal za pivija :zakon:
....get ready, get set, let's roll....Red, yellow, hit green, then go, breathe in slow....

CRX Del Sol JDMb18c built/ex
Prelude 2.0i/ex
Civic FN2/ex
Civic FK2...
Uporabniški avatar
SilverCRX 98`
Uporabnik

Kraj: Sentjur pri Celju

OdgovorNapisal/-a eljuero » 23 jan 2019 18:15

heh, če ti becikl odleti dol med vožnjo, se jaz ne bi bal samo za poškodbe na svojem avtu.
Qashqai 1.6 DIG-T Tekna 2015
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a ldiputs » 23 jan 2019 20:01

eljuero je napisal/-a:heh, če ti becikl odleti dol med vožnjo, se jaz ne bi bal samo za poškodbe na svojem avtu.

Jasno, bicikli in moj avto je zadnja stvar, ki me pri tem skrbi - bojim se predvsem kakšno sranje bi leteči bicikli naredili v prometu oz. na avtih za mano. :nene:

Glede poškodb šibedaha sem imel bolj v mislih dolgoročne posledice obremenitev, ki bi jih ta zadeva povzročala - predstavljam si, da zaradi zračnega upora bicikli cel šibedah vlečejo nazaj in navzgor, kar že ne more bit dobro za mehanizem odpiranja...
Uporabniški avatar
ldiputs
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 23 jan 2019 20:40

Zadeva nima zastonj oznako "sport" :D (celo plus..) prtljaga na strehi, prikolica in "sport" nekako ne gresta skupaj...

Resno: če vakumski nosilci držijo na aluminijastih audijih ne vidim razloga, da ne bi držali tudi na steklu. Seveda moraš pazit na hitrost in PREDVSEM na to, da ne bi čisto tako, slučajno med vožnjo hotel "malo zraka" in odprl šibedah :rotfl:
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Stallone » 24 jan 2019 09:42

Zato so pa naredil granda, kjer problemov z vlečno kljuko ni...
Power is nothing without control!
**** klimo!
Uporabniški avatar
Stallone
Uporabnik

Kraj: LJ-{KR-(KP)}

OdgovorNapisal/-a pegica » 24 jan 2019 10:55

Jaz sem našla tole, da je nekdo že dal gor thulle strešne nosilce https://www.civicx.com/threads/2017-hat ... 359/page-2
Je pa lahko problem, če bi pomotma odprl strešno okno. Če bi že dajala strešne nosilce gor bi iz varnosti izklopila varovalko za strešno okno.
Uporabniški avatar
pegica
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 jan 2019 16:59

Stallone je napisal/-a:Zato so pa naredil granda, kjer problemov z vlečno kljuko ni...

Ali pa executive. Ampak pol to ni športni avto. Športni avto brez auspuhov? Ne bo šlo... :cry: :slaba:
Pegica, mislim, da je celo na temle forumu nekdo napisal, da v takem primeru kar listek čez stikalo nalepi - z velikim napisom "NE!!!" :D
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a ldiputs » 24 jan 2019 17:37

Mislis verjetno Prestige (Executive je pri 1.0 motorju), ki pa nima kaj dosti, kar bi me zanimalo (ravno nasprotno - sem eden tistih cudakov, ki ne marajo usnjenih zicev), samo visjo ceno. Pa tudi auspuhi in sportni kozmeticni dodatki so mi vsec :D

Verjetno bom probal najprej s svojimi obstojecimi Thule, kot je pegica nasla, sicer mi pa se vedno ostanejo tisti priseski - kolikor sem raziskoval so res cisto zanesljivi. V vaskem primeru pa rabim napis "NE!!!" :lol:
Uporabniški avatar
ldiputs
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a eljuero » 24 jan 2019 19:34

dvojni NE, da se slučajno ne zapelješ z njimi gor v garažo :)
jaz si kar odprem roleto sončne strehe, da jih skozi vidim ... pa še ponavljam si skozi bicikli na strehi, bicikli na strehi ... :D
Qashqai 1.6 DIG-T Tekna 2015
Jazz 1.4 Comfort 2009
Uporabniški avatar
eljuero
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a ldiputs » 24 jan 2019 19:38

eljuero je napisal/-a:dvojni NE, da se slučajno ne zapelješ z njimi gor v garažo :)
jaz si kar odprem roleto sončne strehe, da jih skozi vidim ... pa še ponavljam si skozi bicikli na strehi, bicikli na strehi ... :D

Heh, jaz sem enkrat ze skantal kolesa v nadvoz - na sreco je samo odsekalo rogove iz balance od enega od koles in mal pobrusilo sedez na drugem, vse ostalo je bilo OK, vkljucno z avtom in nosilci... :oops:
Uporabniški avatar
ldiputs
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Protoncek » 24 jan 2019 19:52

Sem videl v živo to: (sreči) ni bilo pri meni, ampak pri stranki. Smo menjali garažna vrata in garažni avtomat, ker ga je tako zabilo nazaj, da je bil preveč zvit.
Aja... avto je bil menda totalka, streha je bila konkretno zvita. Žal nič zavarovano. Je dec skoraj jokal vpričo nas... :cry:
Uporabniški avatar
Protoncek
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a Akul » 24 jan 2019 22:09

ldiputs je napisal/-a:
eljuero je napisal/-a:heh, če ti becikl odleti dol med vožnjo, se jaz ne bi bal samo za poškodbe na svojem avtu.

Jasno, bicikli in moj avto je zadnja stvar, ki me pri tem skrbi - bojim se predvsem kakšno sranje bi leteči bicikli naredili v prometu oz. na avtih za mano. :nene:

Glede poškodb šibedaha sem imel bolj v mislih dolgoročne posledice obremenitev, ki bi jih ta zadeva povzročala - predstavljam si, da zaradi zračnega upora bicikli cel šibedah vlečejo nazaj in navzgor, kar že ne more bit dobro za mehanizem odpiranja...

Pošlji mi številko na ZS.
Uporabniški avatar
Akul
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a pegica » 25 jan 2019 10:52

Sem gledala v navodilih in je za stekleno streho prav svoja varovalka. Tako, da meni bi bilo veliko bolj varno to odstranit kot samo napis NE na gumbu :)
Uporabniški avatar
pegica
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a ldiputs » 25 jan 2019 12:57

pegica je napisal/-a:Sem gledala v navodilih in je za stekleno streho prav svoja varovalka. Tako, da meni bi bilo veliko bolj varno to odstranit kot samo napis NE na gumbu :)

Perfect :D

Trenutno se pa v glavi ukvarjam sam s sabo glede dobavnega roka - Junij/Julij. To mi je čist nepredstavljivo "preživet" - pa ne ker bi bil neučakan, ampak ker bi se vsak dan sekiral in spraševal če sem se prav odločil in kaj če čez 4 mesece pride nov model XY avta, ki me bo tako navdušil, kot me je Civic pred leti, itd... Groza... :bubmar:
Pri tem sigurno ne pomaga dejstvo, da novega avta ne rabim, ker trenuten čisto OK dela in bi bil ta nakup samo "za dušo". :roll:
Uporabniški avatar
ldiputs
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a elnino_si » 25 jan 2019 13:43

ldiputs je napisal/-a:
pegica je napisal/-a:Sem gledala v navodilih in je za stekleno streho prav svoja varovalka. Tako, da meni bi bilo veliko bolj varno to odstranit kot samo napis NE na gumbu :)

Perfect :D

Trenutno se pa v glavi ukvarjam sam s sabo glede dobavnega roka - Junij/Julij. To mi je čist nepredstavljivo "preživet" - pa ne ker bi bil neučakan, ampak ker bi se vsak dan sekiral in spraševal če sem se prav odločil in kaj če čez 4 mesece pride nov model XY avta, ki me bo tako navdušil, kot me je Civic pred leti, itd... Groza... :bubmar:
Pri tem sigurno ne pomaga dejstvo, da novega avta ne rabim, ker trenuten čisto OK dela in bi bil ta nakup samo "za dušo". :roll:

Si izbral kakšno posebno kombinacijo opreme, barve, dodatne opreme?

Sam sem namreč avto dobil iz zaloge. :)
Uporabniški avatar
elnino_si
Uporabnik

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 1 gost