facebook

Honda forum

Forum ljubiteljev vozil znamke Honda

Plačilo carinskega postopka zaradi neujemanja vrednosti?

Splošne debate, ki nimajo veze z avtomobilizmom.

Moderator: Blue Angels

Plačilo carinskega postopka zaradi neujemanja vrednosti?

OdgovorNapisal/-a jfast » 24 nov 2014 12:18

Ok tole bi rad vprašal če je logično da sem moral plačati 4€ (ni veliko gre se za princip) za carinski postopek. Je pa zadeva sledeča:

Naročil sem na Ebay-u iz kitajske artikel vreden 14,48 (<22 ni carine)
Ta artikel so zadržali na carini nakar sem jim jas posredoval podatke o računu...
Danes pa dobim paket in sem moral plačati 4,05€ (vplačilo UPN z OCR 1kom, CArinski postopek 1kom)
Ko sem jih klical pač zakaj sem morel sploh kaj plačati... Je bila njihova razlaga da je to zato, ker je na paketu napisano da je vrednost 10 dolarjev jas pa sem jim poslal take podatke da je vreden cca17 dolarjev.

Sedaj pa če kdo ve ali je to sploh legitimno oz. mi lahko to razloži bi bil zelo hvaležen.

Se mi pa tole zdi totalna bedarija in mislim da so oni pač vzeli to v carinski postopek čeprav za to ni bilo potrebe in moram sedaj jast pač nekaj plačati da se en vidi njihova napaka...

lp
My car/motorcycle , my temple.
Uporabniški avatar
jfast
Uporabnik

Kraj: Trojane

Re: Plačilo carinskega postopka zaradi neujemanja vrednosti?

OdgovorNapisal/-a Stallone » 24 nov 2014 13:39

Naj to njihovo razlago podkrepijo s katerim zakonom, členom oziroma kje to piše. To je totalna bedarija. Noben prodajalec ne napiše točne cene gor, in jim tudi ni treba, zato ker itak oni ne smatrajo gift, value... Itak vse odprejo in preverijo.

TO so totalni idioti in so podobne zgodbe kot pri homologaciji, vse kar nekaj na povprek, vsak si razlaga stvari po svoje...

Za popizdit situacija. Kot se nam je zgodilo že mnogim s to ustanovo.
Power is nothing without control!
**** klimo!
Uporabniški avatar
Stallone
Uporabnik

Kraj: LJ-{KR-(KP)}

OdgovorNapisal/-a yaxo11 » 03 jan 2015 12:17

pošta je spremenila pogoje poslovanja z 1.9.2014 ,in so kar konkretno dvignili cene, sedaj se vsak carinski pregled računa, tudi če je manj kot 22e, po novem plačaš tudi vpogled, in dodatke v kolikor je v paketu več kot 5 artiklov, prej tega nikoli nisem plačeval, psotalo je tako drago da sedaj če se le da naročam preko DHL, ker cenovno pride tamtam, je da je dobava max 1 teden

Cenik:
http://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CB0QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.posta.si%2Fdownloadfile.aspx%3Ffileid%3D23012&ei=x8CnVOXLGcuAUfnkgugN&usg=AFQjCNHcBz-XiWEvnDPZCL1Rju59wsbWtw&sig2=356cqJDeo53QI5JtKFrM_w&bvm=bv.82001339,d.d24
VAG odklepanje funkcij, pošlji PM
Uporabniški avatar
yaxo11
Uporabnik

OdgovorNapisal/-a mummy » 03 jan 2015 13:58

To novost so sprejeli lani maja,ce se cariniku zazdi da bi odpru paket je takoj strosek 4e.v nasi drzavi se pa tako ve kam pes taco moli.Drugace je pa na zadnji strani katerega dobis od poste Slovenije vse obrazlozeno. :evil:
Uporabniški avatar
mummy
Uporabnik

Vrni se na Splošne debate

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost